Rusza kolejna edycja ZWOLNIONYCH Z TEORII

Jeśli nie jesteś obojętny na sprawy innych, chcesz zmieniać świat na lepsze, lubisz działać DOŁĄCZ DO NAS. Zrób własny projekt i odbierz certyfikat PROJECT MANAGEMENT.

Więcej informacji: Agnieszka Białous, Katarzyna Marcinkiewicz, Irena Rogalska, www.zwolnienizteorii.pl


Informacje ogólne:

Olimpiada społeczna Zwolnieni z Teorii to jedyna w swoim rodzaju olimpiada skierowana do każdego, niezależnie od stopni, ocen szkolnych, wiedzy czy punktów każdy ma szansę zostać finalistą olimpiady. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest zaplanowanie i zrealizowanie projektu. Jednym z celów Olimpiady jest nauczenie młodych osób pracy zespołowej, która jest przydatna w wielu dziedzinach życia. Poprzez platformę Zwolnieni z Teorii uczniowie mają szanse zdobywać doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, ułatwiające zdobycie interesującej pracy.


Terminy:

12 grudnia 2023 - utworzenie projektu na platformie i skompletowanie zespołu

10 stycznia 2024 - Przesłanie po raz pierwszy formularzy inicjacji i planowania

24 stycznia 2024 - przejście na etap realizacji

16 kwietnia 2024 - przesłanie po raz pierwszy formularzy realizacji i zakończenia

23 kwietnia 2024 - zakończenie projektu


Zakończone projekty z naszej szkoły - 2022/2023:

- Napędzani Zieloną Energią

- EDB nie jest złe

- Projekt Wykluczeni

- Globusie

- Oszczędzanie przez ubranie

- Wybory głosuj świadomie

- Kindersztuba kulturalny przedszkolak


PROJEKTY 2023/2024

PROJEKT 1: "Young women for women"

Cześć! Wkrótce rozpoczynamy nasz wspólny projekt Young women for women. Wierzymy, że -kobieta to siła, - feminizm jest ważny, -zdrowie psychiczne ma znaczenie i jest fundamentalnym elementem dobrostanu emocjonalnego i fizycznego. Swoją działalność będziemy opierały o 4 główne filary: 1.Szerzenie świadomości o problemach społecznych takich jak np. seksizm, mizoginizm, kultura gwałtu, dyskryminacja kobiet, umniejszanie zdrowiu psychicznemu. 2. Chcemy szerzyć prawdziwe założenia feminizmu takie jak, równość szans, płac, siostrzeństwo, miłość i wzajemny szacunek. 3.Pomoc, docenienie i wsparcie kobiet w różnym wieku. 4.Głos seniorek. Chcemy działać przede wszystkim razem, dla nas jako społeczeństwa, dla nas jako kobiet. W kobietach jest siła! Jesteśmy feministkami i jesteśmy z tego dumne!

facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552076734112

instagram: https://instagram.com/youngwomenforwomen?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

zwolnieni z teorii - yang woman to woman.jpg


PROJEKT 2: "Nie wleć w sieć"

Hejka! Nasz projekt dotyczy zagrożeń płynących z Internetu chcemy uświadomić młodych ludzi o wpływie mediów na ich wybory, decyzje oraz życie. Chcemy ukazać ten problem oczami nastolatków, ponieważ uważamy że nasi rówieśnicy dzięki temu zobaczą, że osoby w naszym wieku nie są obojętne na tego typu sytuacje.

Członkowie kampanii NIE WLEĆ W SIEĆ

https://instagram.com/niewlecwsiec.zzt

https://www.tiktok.com/@niewlecwsiecz.zzt?_t=8hWDYla0gL2&_r=1&fbclid=IwAR0YV05Sj8gTD6PLt_86JS-IAJXcTGoSqPnkI1I3Wk6Q83fE8S9souyDCaY

wizytówka zzt.jpgwizytówka zzt.jpg


PROJEKT 3: „uśmiechnij się na…”

Zwolnieni z teorii - kolejny projekt: „uśmiechnij się na…”

Jesteśmy uczennicami XI LO, bierzemy udział w projekcje #zwolnienizteorii. Będzie on polegał na zorganizowaniu i poprowadzeniu zajęć dla dzieci niepełnosprawnych. Celem projektu jest wywołanie uśmiechu na twarzach tych dzieci.

https://www.instagram.com/usmiechnij_sie_na/...

https://www.tiktok.com/@umiechnij.sie.na?_t=8hbff7o8ciX...

usmiechnijsiena.jpg

PROJEKT 4: "Na Fali Myśli"

O projekcie:
"Na Fali Myśli" to inicjatywa edukująca młodzież o zdrowiu psychicznym, Skupiamy się na kampaniach społecznościowych, aby nauczyć nastolatków, jak radzić sobie między innymi ze stresem, objawami depresji i trudnymi emocjami. Dążymy do budowania świadomej społeczności, gdzie młodzież czuje się bezpieczna, zrozumiana i ma dostęp do wsparcia. To projekt zmieniający spojrzenie na zdrowie psychiczne wśród młodych, promujący dialog i otwartość.

O Problemie:
Problem społeczny: Bagatelizowanie problemów psychicznych wśród młodzieży i brak wiedzy o zdrowiu psychicznym.

Definicja problemu: Zdrowie psychiczne obejmuje między innymi stres, depresje, złe samopoczucie oraz trudności emocjonalne, które często lekceważone, co prowadzą do bardzo negatywnych skutków. Młodzi ludzie często nie znając lepszych rozwiązań sięgają po radykalne metody np. samookaleczanie, głodówki i inne zachowania autoagresywne.

Kogo dotyczy: Głownie dzieci i młodzież w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości, gdy zmiany emocjonalne, społeczne i środowiskowe tworzą wyzwania. Raport “Młode Głowy” (Polska) wskazuje, że ponad 82% dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat odczuwa stres uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Prawie 1,5 mln młodych ludzi myślało o samobójstwie, a 50% ma skrajnie niską samoocenę.

Skutki: Zaniedbanie tego problemu może prowadzić do niskiej samooceny, depresji, trudności w życiu codziennym, zachowań autodestrukcyjnych, a nawet samobójstw, są one drugą najczęstszą przyczyną śmierci nastolatków w Europie. 

Linki do mediów społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/people/Na-Fali-My%C5%9Bli/
Instagram: https://www.instagram.com/na_fali_mysli/
TikTok: https://www.tiktok.com/@na_fali_mysli?_t=8hfNKel7O2C&_r=1

na_fali_mysli_plakat.PNGna_fali_mysli_plakat.PNG


PROJEKT 5: "Wschód w Twoich dłoniach"

O projekcie: Ksenofobia stanowi istotny problem społeczny, przejawiający się niechęcią lub agresją wobec obcych, często opartą na ich narodowości, kulturze czy pochodzeniu etnicznym. Ten zjawisko może prowadzić do poważnych konfliktów społecznych oraz utrudniać integrację. W ostatnich latach problemem tym najbardziej dotknięta została Azja, która po fali COVID-19 jest postrzegana głównie w negatywnym stopniu. Chcemy zrozumieć, jak rożnego rodzaju walory kulturowe, religijne i historyczne wpłynęły na rozwój tych społeczeństw oraz w jaki sposób ich tradycje łączą się z naszą codzienną współczesnością. Nasz projekt opierać się będzie na kompleksowym podejściu, łącząc różnego rodzaju badania czy też sztukę. Będziemy prowadzić zarówno zajęcia dla najmłodszych jak i aktywne konto na platformie Instagram, gdzie będziemy na bieżąco informować o problemach i kwestiach życia codziennego mieszkańców Azji.

zwolnieni z teorii projekt 5.jpg
Nasi Partnerzy
logo bursa szkolna 1
https://xi-lo.edu.bialystok.pl/resource/image/361/683/42/39/150x150.png
Bądź z nami na bieżąco!
logo fb
Powrót na początek strony