Samorząd Uczniowski XI LO


Samorząd uczniowski zazwyczaj kojarzy nam się z grupką uczniów, która poza organizowaniem dyskotek szkolnych nie pełni szczególnej roli w życiu szkoły. Obraz tej organizacji w XI LO przedstawia się inaczej. Opiekunem Samorządu jest pani prof. Urszula Chomik-Kraszewska, która nadzoruje jego pracę i służy radą. Oprócz opiekuna występuje również Zarząd, w którego skład wchodzą: Przewodniczący, Wiceprzewodniczący, Sekretarz.

W skład Samorządu wchodzą wszyscy uczniowie szkoły, którzy mają w nim swoich przedstawicieli tzw. Przewodniczących Klas. Zebrania Samorządu organizowane są zazwyczaj co miesiąc, a w razie potrzeby nawet częściej. Nie można mówić o Samorządzie pomijając jego zasługi. Dzięki niemu m.in. powstał Radiowęzeł, który sprawia, że szkolna egzystencja nabiera kolorów w rytm muzyki. Samorząd jest również współtwórcą "Jedenastek", czyli Prestiżowych Nagród XI LO oraz wielu innych imprez, np. Wigilie Klasowe nawiązujące do świątecznych tradycji, Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela, Dni Żaka Jedenastniaka.

Najważniejszym sukcesem Samorządu Uczniowskiego XI LO jest to, że uczniowie widzą jego działalność i postępy, że chcą z nim współpracować.


Zarząd Samorządu Uczniowskiego XI LO w roku szkolnym 2023/2024:

 Przewodniczący SU - Konrad Ochrymiuk 3e

Zastępca Przewodniczącego SU - Kevin Bednarczyk 4e

Zastępca Przewodniczącego SU - Olaf Danowski 3a

Sekretarz - Oliwia Matys 3f

 


Przedstawiciele SU w Radzie Szkoły:

Konrad Ochrymiuk 3e

Oliwia Matys 3f

Kornel Janiel 4d

 


Radiowęzeł "Jedenaście"

Radiowęzeł JEDENAŚCIE działa aktywnie na wszystkich możliwych przerwach w szkole. Redakcja radiowęzła jest podzielona na sekcje muzyczne pracujące w poszczególne dni tygodnia; muzyka dopasowana jest w ten sposób, by mieściła się w ramach tematycznych audycji: poniedziałek - ROKOWISKO, wtorek - POWAŻNIE-NIEPOWAŻNIE, środa - CHILL I RELAKS/JAZZ, czwartek - OLDSCHOOL i piątek - MIX MUZYCZNY.  Dyżury zmieniane są cyklicznie według harmonogramu.

Grafik

Regulamin radiowęzła

Nasi Partnerzy
logo bursa szkolna 1
https://xi-lo.edu.bialystok.pl/resource/image/361/683/42/39/150x150.png
Bądź z nami na bieżąco!
logo fb
Powrót na początek strony