KLUB AKTYWNOŚCI ARTYSTYCZNEJ - PROZA-K


(…)Ze względu na rozgłos w mediach mówiący o właściwościach wyjątkowo poprawiających nastrój Proza-k został przez niektórych okrzyknięty pigułką szczęścia(…)

Świat się zmienia, ludzie się zmieniają. A co za tym idzie także i artyści. W Klubie Miłośników Poezji, działającym od 2000 roku pod opieką pań bibliotekarek w bibliotece szkolnej, przeprowadziliśmy małą rewolucję. Miała ona na celu poszerzenie działalności klubu, zwerbowanie nowych członków i ogólne poprawienie wizerunku artysty w XILO. Zaczęliśmy od zmiany starego skrótu KMP na PROZA-K. Kwestia oficjalnej nazwy była sporna. Liczne dyskusje, godzinne burze mózgów i hektolitry herbaty zaowocowały transformacją Klubu Miłośników Poezji w Klub Aktywności Artystycznej.

Kiedy ciało było już zmodyfikowane zaczęliśmy pracować nad wnętrzem klubu. Na spotkaniach prowadziliśmy dyskusje na temat twórczości własnej i bardziej znanych autorów (takich jak William Golding czy Andrzej Bursa). Zajadaliśmy się wyrobami cukierniczymi jednej z członkiń, próbowaliśmy naszych sił w pisaniu limeryków i wzajemnie wspieraliśmy się we wspólnym bądź samodzielnym procesie tworzenia. Nie znaczy to, że zrezygnowaliśmy z dotychczasowych form aktywności, takich jak organizowanie spotkań autorskich, warsztatów literackich czy konkursów.

To nie koniec zmian w PROZA-K’u. Mamy głowy pełne pomysłów na nowe, ciekawe projekty i spotkania. Przepisów na słodkości także nie brakuje – głód hamuje wenę :). Jesteśmy także otwarci na nowych członków, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej małej społeczności artystycznej. Bardzo chcemy Was poznać, więc zapraszamy! O wszystko można zapytać w bibliotece szkolnej :).

Spotkania PROZA-K'u w bibliotece - terminy spotkań ustalamy w miarę potrzeb :)


logo kaa proza-k.png

Nasi Partnerzy
logo bursa szkolna 1
https://xi-lo.edu.bialystok.pl/resource/image/361/683/42/39/150x150.png
Bądź z nami na bieżąco!
logo fb
Powrót na początek strony