Szkolne Koło Caritas

logo caritas XILO.png


Szkolne Koło Caritas przy XI LO istnieje od 1997 roku. Byliśmy pierwszą szkołą wśród szkół średnich, która podjęła wezwanie Kościoła Białostockiego, by taka organizacja istniała. Prowadzi je od początku prof. Jolanta Sienkiewicz.

Przy Szkolnym Kole Caritas gromadzi się w co roku około 100 uczniów, którzy pragną pomagać potrzebującym. Pierwsze i podstawowe zadanie SK Caritas to wsparcie działań CARITAS ARCHIDIECEZJALNEGO. Następne, to organizowanie różnych akcji w celu zbierania środków potrzebnych najbiedniejszym. Są to zbiórki rzeczy, środków czystości itp. Często bierzemy udział w inauguracjach dzieł Caritas Polska, tak jak np.: "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom ", czy w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności "TAK pomagam". Jesteśmy też do dyspozycji starszych, którzy w swej codzienności potrzebują młodych rąk i serc do prac domowych. Pomagamy też podopiecznym Stowarzyszenia DROGA i Domu Samotnej Matki w Supraślu. Podejmujemy akcje wg potrzeb, jakie wynikają z sytuacji trudnych, zgłaszanych nam w ciągu roku.

Naszym mottem jest zawołanie  św. Matki Teresy z Kalkuty " NIE WAŻNE ILE ROBISZ, WAŻNE ILE MIŁOŚCI WKŁADASZ W TO CO ROBISZ". Modlitwa i działanie wypełnia nasze życie, przez co kształtujemy swoje charaktery i doświadczamy przemiany.


szkolne koło caritas XI LO.jpg
Nasi Partnerzy
logo bursa szkolna 1
https://xi-lo.edu.bialystok.pl/resource/image/361/683/42/39/150x150.png
Bądź z nami na bieżąco!
logo fb
Powrót na początek strony